Jak znaleźć najlepsze okulary dla owalnej twarzy?

News

Znalezienie stylowych okularów, które będą zarówno świetnie wyglądać, jak i pasować do twarzy, może być trudne, ale wcale nie musi. Każdy znajdzie idealną parę (lub pary!) okularów dla siebie. Kiedy już znajdziesz odpowiednią parę, możesz wykorzystać je jako główny element nowego stroju lub nosić je na co dzień jako element garderoby.

Jak rozpoznać twarz owalną?

Twarz owalna, znana z proporcjonalnych rysów, charakteryzuje się wyższymi i nieco szerszymi kośćmi policzkowymi, które lekko zwężają się w kierunku czoła i szczęki.

Niektóre gwiazdy o owalnej twarzy to Emma Watson, Beyonce, Ryan Reynolds i Julia Roberts.

Ludzie często myślą, że mają owalną twarz, podczas gdy w rzeczywistości mają zupełnie inny kształt twarzy. Weź udział w naszym Quiz Zenni dotyczący kształtu twarzy aby określić swój kształt twarzy i znaleźć najbardziej dopasowane okulary.

Jeśli Twoja twarz jest owalna, staraj się unikać bardzo wąskich oprawek lub oprawek z ciężkimi elementami. Oba te elementy mogą niepotrzebnie wydłużyć Twój kształt twarzy. Należy pamiętać, że są to ogólne zalecenia, a nie sztywne reguły. Najważniejsze jest, aby nosić to, w czym czujesz się dobrze.

Owal jest uważany za najbardziej uniwersalny spośród wszystkich kształtów twarzy, co oznacza, że prawie każdy styl będzie na Tobie dobrze wyglądał. Sztuką jest znalezienie stylu o odpowiednich proporcjach. Mniejsze twarze owalne doskonale wyglądają w oprawkach o półokrągłych brzegach i bardziej dopasowanych. Dłuższe twarze owalne najlepiej wyglądają w oprawkach o zbyt dużych rozmiarach i pełnych. Poniżej przedstawiamy kilka z naszych ulubionych propozycji.

Ponieważ twarze owalne mogą być noszone w niemal każdym kształcie, dlaczego nie zdecydować się na wyrazisty styl. Oversize'owe okrągłe oprawki ładnie się układają i uzupełniają lekko zaokrąglone rysy owalnej twarzy.

CTA: Kupuj okrągłe oprawki

Kontrast kwadratowych oprawek stanowi doskonałe uzupełnienie twarzy o owalnym kształcie, dodając jej ostrości i poprawiając ogólny wygląd.

CTA: Sklep Kwadratowe oprawki

Kocie oczy skierowane ku górze uzupełniają kości policzkowe i wyszczuplają linię szczęki. Wyraź swoją opinię dzięki dramatycznym oprawkom w stylu retro, podkreślonym odważnym kolorem.

CTA: Kup oprawki w stylu kociego oka

Podobnie jak w przypadku oprawek kwadratowych, eleganckie linie oprawek prostokątnych dodają struktury delikatniejszemu owalnemu kształtowi twarzy. Zachowaj równowagę w stylu, który jest tak szeroki (lub szerszy) jak najszersza część Twojej twarzy.

CTA: Kup prostokątne oprawki

Ponieważ tradycyjne aviatory są szersze wokół oczu, mogą sprawić, że owalna twarz będzie wyglądała na krótszą i bardziej zrównoważoną.

CTA: Sklep Oprawki Aviator

Okulary przeciwsłoneczne dla owalnej twarzy

Jeśli chodzi o wybór najlepszego kształtu oprawek dla owalnej twarzy, okulary przeciwsłoneczne podlegają tym samym zasadom, co zwykłe okulary. Potrzebujesz rozmiaru, który jest proporcjonalny do wielkości Twojej głowy i koloru, który uzupełni Twój naturalny odcień skóry. Czy wiesz, że każda para okularów Zenni może zostać przekształcona w okulary przeciwsłoneczne poprzez dodanie barwy i/lub lustra?

Chcemy, abyś miał idealną parę oprawek niezależnie od rozmiaru Twojej twarzy! Zapoznaj się również z innymi naszymi poradnikami dotyczącymi oprawek dla diamentowe twarze, twarze okrągłe, twarzy w kształcie sercaoraz twarze kwadratowe.