Perfectly Petite: Okulary dla wąskich twarzy

News

Ubrania występują w różnych rozmiarach, więc dlaczego okulary nie powinny? Wszystkie nasze ciała, w tym nasze twarze, mają swój własny, niepowtarzalny kształt. Jednym z obszarów, w którym przez lata brakowało okularów, jest wybór oprawek dla mężczyzn i kobiet o drobnych i wąskich twarzach. A to jest po prostu niesprawiedliwe! Dlatego w Zenni zaprojektowaliśmy cały wybór oprawek petite fit dla dorosłych twarzy.

Różnica między regularnym a filigranowym dopasowaniem

Jeżeli przeciętne okulary dla dorosłych są za duże i często szukasz pasującej pary wśród dzieci, to najprawdopodobniej masz drobną lub wąską twarz. Średni rozmiar oprawki ma zazwyczaj 138 mm szerokości. Drobne/wąskie twarze wymagają szerokości ramki bliższej 126 mm, aby zapewnić wygodne dopasowanie. To dość duża różnica w wymiarach!

Oprócz mniejszej szerokości soczewki, oprawki petite mają również mniejszy rozmiar mostka i krótsze ramiona zauszników niż oprawki średniej wielkości. Ramiona zauszników są jednak nieco dłuższe niż w przypadku oprawek dla dzieci, co pozwala na bardziej bezpieczne dopasowanie bez niewygodnego szczypania za uszami.

Najlepsze oprawki dla drobnych twarzy

W przypadku drobnych twarzy, smukłe oprawki, takie jak metalowe lub z cienkiego octanu, zazwyczaj najbardziej pochlebiają wąskim twarzom i osobom o mniejszych rysach.

Wąskie oprawki mają tendencję do przyciągania większej uwagi do Twoich oczu. Octanowa para, która pasuje do koloru Twoich oczu, pomoże je wyeksponować.

Prostokątne oprawki okularów są również świetne, ponieważ, w przeciwieństwie do kwadratowych lub okrągłych stylów, nie będą ważyć twojej mniejszej twarzy.

Okulary prostokątne nie mają żadnego materiału na dolnej połowie ramy. Mniej obręczy oznacza mniej materiału, który obezwładni Twoją filigranową lub wąską twarz.

Inne opcje do rozważenia przy zamawianiu nowej pary okularów dla drobnych osób to lżejsze materiały soczewek, takie jak Trivex lub soczewki o wysokim indeksie.

Sklep Zenni oferuje pełną gamę dopasowanie petite oraz wąski krój ramki do okularów i okularów przeciwsłonecznych.

Jak znaleźć swój idealny rozmiar oprawek

Jeśli nie masz pewności, czy jesteś filigranowy, przeciętny, czy rozszerzony, mamy Cię pod opieką. Zajrzyj na stronę Centrum Pomocy Zenni aby dowiedzieć się, jak określić swój rozmiar oprawek. Kiedy już znajdziesz swój rozmiar oprawek, możesz przejrzeć naszą ofertę, znaleźć interesujący Cię styl i zamówić idealną parę okularów.