Dla kogo soczewki progresywne?

News

Progresywne soczewki przede wszystkim polecane będą tym osobom, które potrzebują okularów na patrzenie na różne odległości. Dzięki nim będzie można wyeliminować konieczność posiadania większej ilości okularów. Praktyczne są one w przypadku osób, które mają powyżej 40 roku życia. Pojawia się u takich osób często problem z akomodacją i dlatego przez zmęczenie dwóch mięśni, które w czasie czytania zmieniają kształt mamy problem z normalnym widzeniem na dane odległości. Korzyści z używania okularów z progresywnymi soczewkami Podstawowa sprawa to oczywiście to, że wystarczą nam wyłącznie jedne okulary do patrzenia w bliży oraz w dal. Nie będzie trzeba zmieniać okularów z tych do czytania na takie do patrzenia na odległość.

Zaletą będzie także to jak się one prezentują. Można tworzyć wrażenie jednoogniskowych okularów, ponieważ linia podziału nie będzie tam zauważalna. Zawsze można mieć także dwie pary okularów, ale w porównaniu z takimi progresywnymi po prostu będzie to niekorzystne. Na co zwrócić uwagę przy pierwszym noszeniu okularów z progresywnymi soczewkami? Jeśli zaczynamy nosić takie okulary to musimy się liczyć z tym, że początkowo możemy mieć problem. Trzeba bowiem nauczyć się patrzenia przed odpowiednie strefy korekcyjne. Na początek warto obrócić głowę w kierunku patrzenia a nie patrzeć kącikiem oczu. Tak będzie można patrzeć jak już przyzwyczajmy się do okularów.

Okres adaptacji Adaptacja do takich okularów to oczywiście kwestia indywidualna i u każdego może przebiegać inaczej. Tak naprawdę otrzymujemy trzy rodzaje okularów w jednym, i będzie można je nosić praktycznie przez cały dzień. Na czas adaptacji wpływ mogą mieć różne czynniki, ale najczęściej będzie to trwało kilka tygodni. Tyle będzie nam potrzeba, byśmy mogli rzeczywiście widzieć na takim poziomie, który będzie dla nas najkorzystniejszy. Zawsze warto jednak się przemęczyć i cieszyć się praktycznością takich okularów.