Okulary progresywne

News

Komu poleca się okulary progresywne? Trzeba sobie powiedzieć, że soczewki progresywne to rozwiązanie, które będzie polecane w głównej mierze takim osobom, które potrzebują okularów na różne odległości. Może się okazać, że powyżej 40 roku życia będzie to kwestia szczególnie ważna. Wtedy oko jest zmęczone i ma problemy z akomodacją ze względu na zmęczenie dwóch kluczowych mięśni, które w oku się znajdują. Okulary z progresywnymi soczewkami są technicznie zaawansowane i nie można ich porównywać do okularów klasycznych.

Dzięki nim będzie można sobie zagwarantować doskonałe widzenie na każdą odległość nawet jeśli nasz problem będzie dotyczył szerszych kłopotów z akomodacją. Wszystko wynika ze specyficznej techniki szlifowania takich soczewek. Tego typu okulary dobierane są odpowiednio do preferencji pacjenta. Przy wyborze szkieł korekcyjnych należy kierować się licznymi sprawami, miedzy innymi: - tym jakie zadania zawodowe wykonujemy, co każdego dnia robimy, gdzie pracujemy. Każdy zawód ma swoją specyfikę i dlatego właśnie te wymagania będą różne i te efekty patrzenia także - jak dużo czasu spędza się przy ekranie komputera i innych urządzeń elektronicznych z wyświetlaczem.

Wtedy trzeba wybrać okulary z powłoką, która chroni przed promieniowaniem. - jakie są oczekiwania finansowe pacjenta - czy w rodzinie znajdują się dzieci, od tego będzie zależeć możliwość wykorzystywania szklanych szkieł a także odpowiednich oprawek o antyalergicznym charakterze. Jakie są korzyści z używania okularów z progresywnymi soczewkami? Pierwsza podstawowa sprawa to oczywiście to, że wystarczą nam wyłącznie jedne okulary do patrzenia w dal oraz do czytania. Zaletą dla wielu będzie także wygląd takich okularów. Realizowane są one bowiem specyficzną techniką szlifowania, dlatego nie widać podziału między soczewkami. W ten sposób okulary rzeczywiście dobrze wyglądają i nie widać po nich, że jest to inne rozwiązanie niż klasyczne szkła korekcyjne.