Giving Tuesday: Zenni Scholarship to Advance Children's Vision

News

Z przyjemnością dzielimy się aktualizacją naszego stypendium Zenni Scholarship to Advance Children's Vision we współpracy z Prevent Blindness, wiodącą w kraju organizacją zajmującą się walką ze ślepotą i ratowaniem wzroku.

Zenni stworzyło to stypendium, aby zapewnić nauczycielom, pielęgniarkom i pracownikom służby zdrowia 100% pokrycia kosztów ukończenia programu Prevent Blindness dotyczącego badań przesiewowych wzroku. Program ten został stworzony w celu poprawy zdrowia dzieci poprzez zapewnienie szkoleń i certyfikatów w zakresie badań przesiewowych wzroku w populacjach o słabo rozwiniętym systemie opieki zdrowotnej, aby jak najwcześniej wykryć problemy z widzeniem u dzieci.

Według National Center for Children's Vision and Eye Health at Prevent Blindness (NCCVEH), wzrok odgrywa kluczową rolę w rozwoju fizycznym, poznawczym i społecznym dzieci. Jednak aż jedno na pięć małych dzieci ma niezdiagnozowane zaburzenia widzenia. Niestety, nieskorygowane zaburzenia widzenia są nadal powszechne i mogą zaburzać rozwój dziecka, przeszkadzać w nauce, obniżać jakość życia, a nawet prowadzić do trwałej utraty wzroku.

Jak do tej pory pomogło stypendium Zenni na rzecz rozwoju wzroku u dzieci

Od momentu powstania stypendium w sezonie wakacyjnym 2021 roku, stypendia otrzymały 244 osoby z 44 stanów i Guam. Odbiorcy Stypendium Zenni nadal otrzymują również kupony na okulary Zenni, z których korzystają dzieci, które nie przeszły badań przesiewowych wzroku i/lub nie były w stanie zdobyć okularów w inny sposób.

"Jedno na pięć małych dzieci w USA ma niezdiagnozowane zaburzenie widzenia.

Do tej pory nowe przesiewacze wzroku przebadały prawie 4000 dzieci. Ponad 400 z nich zostało następnie skierowanych na kompleksowe badania wzroku. Badania przesiewowe stanowią pierwszy krok w kierunku zaspokojenia niezaspokojonych potrzeb wzrokowych dzieci z różnych środowisk, w tym dzieci pozbawionych dachu nad głową, uchodźców, niedawnych imigrantów, migrantów i mieszkających w odległych lokalizacjach wiejskich. Wiele z tych dzieci mieszka w rezerwatach, reprezentujących ponad 47 różnych plemion rdzennych Amerykanów. W ciągu najbliższych dwóch lat Prevent Blindness prognozuje, że stypendyści zapewnią badania przesiewowe wzroku 30 000 dzieci w całych Stanach Zjednoczonych.

Od momentu uruchomienia tego programu w styczniu 2022 roku, stypendia Zenni umożliwiły przeprowadzenie badań przesiewowych u około 4000 dzieci w 44 z 50 stanów USA oraz w Guam.

Pracownik służby zdrowia Migrant Education Program przeprowadzający przesiewowe badanie wzroku u małego chłopca.

Wybrane referencje stypendystów:

"W hrabstwie jest bardzo mało ośrodków zajmujących się widzeniem. Często mamy ludzi pomiędzy ubezpieczeniami lub na Medi-Cal i tylko kwalifikują się [do nowej pary okularów] raz na dwa lata i nie mogą sobie pozwolić na wymianę okularów. [Krystal] była w stanie dostać te okulary Zenni, aby używać ich do jej następnego egzaminu, który jest w marcu 2023 roku. Rok przedszkolny jest tak ważny - potrzebowała ich, aby móc dobrze sobie radzić do tego czasu."
-Christy Clark, pielęgniarka szkolna i stypendystka.

"Lubię moje okulary, ponieważ mają mój ulubiony kolor i pomagają mi widzieć."
-Krystal Martinez (klasa K)

"Kiedy pieniądze są ograniczone, a [usługi] są daleko, czasami pielęgnacja oczu zostaje w tyle. Otrzymanie stypendium Zenni było wspaniałą okazją, aby dać mi więcej wiarygodności, aby zapewnić przesiewowe badania wzroku. Kupony dały mi również szansę na zapewnienie dzieciom okularów, których potrzebują."
-Kelli Walker, Rural Community School Nurse

"Dzięki tej współpracy, dzieci mogą otrzymać okulary, których potrzebują. Po przejściu przez program certyfikacji zobaczyłam, że badania przesiewowe małych dzieci są konieczne."
-Renee Lehman, pielęgniarka szkolna z rezerwatu rdzennych Amerykanów

Badanie wzroku uczniów w programie edukacyjnym dla migrantów w północnej Kalifornii

Dołącz do nas i wspieraj Prevent Blindness w jego misji ratowania wzroku.

Dowiedz się więcej o Stypendium Zenni

Więcej informacji:

  • Mural i badania wzroku w Boys and Girls Club Silicon Valley
  • Zenni organizuje Back-to-School Vision Screening z Community Goods