Okulary ochronne: Ochrona oczu w miejscu pracy

News

Urazy oczu w miejscu pracy są bardziej powszechne niż wielu z nas może myśleć, zwłaszcza w środowiskach, w których istnieją potencjalne zagrożenia dla oczu. Dlatego eksperci i lekarze okuliści zalecają noszenie odpowiedniej ochrony oczu, aby zapobiec częstym urazom oczu.

Administracja Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy (OSHA) wymaga od pracodawców zapewnienia okulary ochronne gdy pracownicy są narażeni na kontakt z latającymi cząstkami, stopionym metalem, płynnymi chemikaliami, kwasami lub żrącymi cieczami, gazami chemicznymi, oparami i promieniowaniem świetlnym. Wymogiem OSHA dotyczącym ochrony oczu, przyjętym w 2015 roku, jest norma American National Standards Institute (ANSI) dotycząca osobistych środków ochrony oczu i twarzy, powszechnie określana jako ANSI Z87.1. Zenni oferuje. Wymagane przez OSHA okulary ochronne ANSI Z87.1. w opcjach jedno- i wieloogniskowych. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Czym są okulary ochronne ANSI Z87.1

Norma ANSI Z87.1 została stworzona w celu ochrony użytkowników okularów przed zagrożeniami takimi jak uderzenia, promieniowanie optyczne, rozpryski cieczy, pył i drobne cząstki. Standard ten obejmuje wszystkie rodzaje sprzętu ochronnego dla oczu, w tym okulary, okulary ochronne, osłony twarzy, okulary spawalnicze, maski spawalnicze i inne. Chociaż okulary ochronne ANSI Z87.1 mogą wyglądać jak zwykłe okulary, zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić znacznie większą ochronę oczu dzięki zastosowaniu oprawek i soczewek, które są znacznie mocniejsze niż zwykłe okulary.

Zgodnie z normą ANSI Z87.1, okulary ochronne są poddawane rygorystycznym testom, aby zapewnić zgodność z surowymi przepisami dotyczącymi oprawek i soczewek. Oprawki muszą spełniać kryteria dotyczące uderzeń z dużą prędkością i masą. Norma zapewnia również, że ramki nie zapalają się, nie korodują, a soczewki nie pękają w określonych limitach. Zazwyczaj soczewki ochronne ANSI Z87.1 są dostępne z odpornych na uderzenia materiałów poliwęglanowych i Trivex™, które muszą spełniać lub przekraczać minimalne wymagania dotyczące ochrony oczu.

Jak rozpoznać okulary ochronne ANSI Z87.1

Skąd wiadomo, czy okulary ochronne spełniają normy ANSI Z87.1? Szukaj specjalnych oznaczeń na soczewkach i oprawkach, które wskazują, że są one odporne na uderzenia (uderzenia o dużej masie i dużej prędkości). Jeśli okulary ochronne są bez recepty plano ochrony oczu , będą one oznaczone "Z87". Jeśli oprawki noszą soczewki na receptę, znajdziesz więcej oznaczeń, takich jak "Z87-2+" na świątyni i wewnętrznej części przodu ramki.

Okulary ochronne ANSI Z87.1 mogą być również wyposażone w soczewki odporne na uderzenia, takie jak poliwęglan lub Trivex. Soczewki te będą oznaczone nazwą producenta i symbolem "Z87-2+". Na przykład, soczewki odporne na uderzenia firmy Zenni mają wygrawerowane oznaczenie "Zenni Z87-2+" w górnym rogu.

Jeśli nadal nie masz pewności, czy Twoje okulary ochronne są zgodne z normą ANSI Z87.1, śmiało poproś o wyniki testów producenta okularów.

Okulary ochronne Zenni ANSI Z87.1

Zenni oferuje niedrogie okulary Okulary ochronne na receptę ANSI Z87.1 z odpornymi na uderzenia soczewkami, ochroną przed zarysowaniami, 100% ochroną UV i zaawansowaną powłoką antyrefleksyjną. Nasze okulary ochronne zawierają również specjalne cechy zaprojektowane, aby zapewnić maksymalną ochronę przed pyłem, brudem i latającymi cząstkami.

Soczewki na receptę są dostępne w wersji jedno- lub progresywnej, z opcją soczewek blokujących światło niebieskie Blokz i/lub okularów przeciwsłonecznych. Ponieważ chcemy, abyś wyglądał dobrze i jednocześnie był chroniony, okulary ochronne ANSI Z87.1 firmy Zenni są dostępne w różnych stylach, takich jak klasyczne metalowe aviatorki oraz eleganckie i stylowe z wytrzymałego tworzywa sztucznego. Nasze oprawki są również dostępne w różnych rozmiarach, od wąskich po rozszerzone dopasowanie.

Udaj się do Zenni aby wybrać swoją następną parę okularów ochronnych, aby chronić oczy podczas pracy.