Rutynowe badania okulistyczne: Nie pomijaj ich

News

Rutynowe badania okulistyczne są niezbędne

Czy w ciągu ostatnich kilku miesięcy odłożyłeś lub odwołałeś badanie wzroku? Jeśli tak, to nie jesteś sam. Wielu z nas waha się przed pójściem do gabinetu okulisty, aby sprawdzić swoje oczy. Chcemy Cię zapewnić, że to proste, aby zachować zdrowie i bezpieczeństwo podczas badania oczu. W rzeczywistości, jest to niezbędne.

Czy nosisz okulary na receptę lub kontakty, uzyskanie rutynowego badania oczu co roku jest ważne dla monitorowania zdrowia oczu i ciała. Lekarz okulista może wykryć wszelkie oznaki choroby oczu, które mogą spowodować znaczną utratę wzroku i wraz z oznakami niektórych warunków zdrowotnych, takich jak wysokie ciśnienie krwi, wysoki poziom cholesterolu i cukrzyca.

Źródło obrazu: SUNY college of optometry

Standardy bezpieczeństwa u okulisty

Kiedy wrócisz na badanie okulistyczne, bądź przygotowany na to, że Twoja wizyta będzie wyglądać nieco inaczej. Lekarze okuliści chcą Cię zapewnić, że za priorytet stawiają sobie zdrowie i bezpieczeństwo swoich pacjentów i personelu. Podczas gdy wizyty typu walk-in mogą nie być dostępne, wiele gabinetów oferuje inne opcje, takie jak telezdrowie (telefon lub wideo) lub wizyty przy krawężniku.

Więc co dokładnie robią, aby zapewnić Ci bezpieczeństwo podczas badania Twoich oczu? Możesz spodziewać się, że będzie więcej pytań wokół obecnego stanu zdrowia i konkretne standardy zdrowotne zostaną wprowadzone w życie, aby utrzymać Ciebie i wszystkich innych bezpiecznych. Cały personel będzie nosić maski i rękawiczki, sanityzacji wszystkich powierzchni po każdym pacjencie, przy użyciu osłon sprzętu, ograniczając liczbę pacjentów w biurze w jednym czasie, i wiele więcej. Jeśli nie jesteś pewien co do standardów bezpieczeństwa, które biuro lekarskie ma w miejscu, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to zapytać.

Być może natknąłeś się na firmy reklamujące zdalne lub domowe badania oczu. Radzimy zachować ostrożność. Chociaż jest miejsce na konsultacje w domu i wizyty kontrolne, nie ma substytutu dla osobistego kompleksowego badania oczu z lekarzem.

Źródło obrazu: health.harvard.edu

Typowe badanie oczu

Dla tych z Was, którzy nigdy nie doświadczyli rutynowego badania oczu, poniżej znajduje się dobry przegląd tego, czego można się spodziewać po badaniu u optometrysty lub okulisty - obaj są w stanie sprawdzić twój wzrok, przepisać okulary i zdiagnozować choroby oczu.

Lekarz najpierw uzyska dobrą historię swojego zdrowia oczu. Będą one określić swoją ostrość widzenia za pomocą karty oczu, a następnie sprawdzić reakcję oka na światło. Jako część egzaminu, będą one wykonywać test ruchu mięśni oka, określić, jak dobrze twoje oczy pracują razem, i sprawdzić swoją zdolność do widzenia kolorów i percepcji głębi.

Następnie sprawdzą zewnętrzne zdrowie Twoich oczu pod kątem takich rzeczy jak suche oko i alergie. Test ciśnienia, który pomaga w wykluczeniu wszelkich obaw o jaskrę, może być wykonany na kilka sposobów, ale najczęstszym jest test air puff. .

Aby sprawdzić zdrowie wewnątrz swoich oczu, możesz być rozszerzony, który obejmuje instylację kilku kropli do każdego oka. Procedura ta pozwala źrenice tymczasowo stać się większe tak, że służą one jako okna do badania tylnej części oka. Gdy oczy są w pełni rozszerzone, lekarz użyje specjalnych instrumentów do zbadania struktur w tylnej części oka, w tym siatkówki, naczyń krwionośnych i nerwu wzrokowego. Należy pamiętać, że rozszerzenie może spowodować wrażliwość na światło i niewyraźne widzenie przez 2-4 godziny. Zalecamy noszenie okularów przeciwsłonecznych do czasu, aż źrenice wrócą do normy.

Źródło obrazu: Perfect Lens

Porozmawiaj z lekarzem

Wykorzystaj czas spędzony z okulistą na omówienie zmian w Twoim obciążeniu wzrokowym, takich jak zwiększone korzystanie z urządzeń cyfrowych i ekranów. Więcej czasu spędzonego na ekranie równa się większej ekspozycji na niebieskie światło, co może prowadzić do zmęczenia oczu, bólów głowy, niewyraźnego widzenia, suchego oka i przerwanego snu. Dzieci bardziej niż ktokolwiek inny zauważają te efekty, ponieważ przechodzą na nową normę "nauki w domu". Okulary chroniące przed niebieskim światłem, takie jak np. Zenni Blokz, są świetne w osłanianiu oczu przed tymi efektami. Jeśli potrzebujesz korekcji wzroku, Twój lekarz da Ci receptę na oczy i PD (odległość źrenicowa) na koniec wizyty. Zazwyczaj recepta ta jest dobra przez maksymalnie 2 lata, zanim trzeba będzie ją odnowić.

Zakup nowych okularów

Będziesz miał możliwość zakupu okularów od lekarza w poradni optycznej lub gdzieś indziej, jeśli zdecydujesz się. Kupowanie okularów online może być przyjemne i łatwe, gdy korzysta się z wirtualnych narzędzi, np. wirtualna przymierzalnia 3D firmy Zenniktóry pozwala na znalezienie idealnej pary okularów w zaciszu własnego domu. Co najważniejsze, nie ma potrzeby dotykania kilku ramek, aby określić idealne dopasowanie!

Sklep Zenni na okulary przeciwsłoneczne na receptę oraz okulary blokujące światło niebieskie dzisiaj.