Jak działają soczewki progresywne?

News

Soczewki progresywne to najbardziej zaawansowane technologicznie rozwiązanie w przypadku prezbiopów. Można nosić jedną parę okularów i widzieć wyraźnie na różne odległości. Mamy naprawdę bogatą ofertę, gdy chodzi o soczewki progresywne, dzięki czemu można być tak naprawdę pewnym, że spełnią one oczekiwania każdego użytkownika, pod warunkiem, że idealnie je do siebie dopasuje. Chcąc widzieć wyraźnie przedmioty, które znajdują się w dużej odległości należy kierować oczy w górną część soczewki. Widząc to co blisko musimy patrzeć w dolną część soczewki. Jeśli patrzymy w środek będziemy widzieć pośrednio.

Zaawansowana technologia, gdy chodzi o realizowanie takich soczewek to czynnik, który doprowadza do sytuacji, w której te soczewki rzeczywiście są wyjątkowe i mogą być przygotowane idealnie pod kątem każdego pacjenta. Tak naprawdę nie ma żadnego znaczenia czym się zajmujemy oraz jakie mamy upodobania. Gdy chodzi o soczewki progresywne to są one wykonane w taki sposób, że zawsze będą korzystne, komfortowe i widzenie będzie dla nas zadowalające. Dzięki tym soczewkom komfort widzenia u prezbiopów wyraźnie się poprawił.

Na początku soczewki wymagają oczywiście dość silnej adaptacji, ale z czasem można się do nich przyzwyczaić. Poza tym producenci, którzy zajmują się ich przygotowywaniem starają się wprowadzać takie rozwiązania, dzięki którym takie soczewki będą komfortowe i ten okres adaptacji będzie się skracał. Po 40 roku życia większość osób będzie się zmagać z problemem starczowzroczności czyli właśnie z prezbiopią oraz innymi problemami, które związane są z zaburzonym procesem akomodacji. Okulary progresywne jak się wydaje dla każdego będą tutaj najlepszym rozwiązaniem, ponieważ pozwolą walczyć skutecznie z tym problemem i zapewnią odpowiednie widzenie w każdej odległości patrzenia.