Ergonomia widzenia: Jak stworzyć zdrowe miejsce pracy dla swoich oczu

News

Marzec jest "Miesiącem dobrego samopoczucia oczu w miejscu pracy". Pomyśleliśmy, że podzielimy się kilkoma wskazówkami, jak chronić oczy podczas pracy, niezależnie od tego, czy jesteś w biurze, czy koczujesz z laptopem na kanapie.

Dawno już minęły czasy, kiedy ludzie pracowali tylko w obrębie swoich boksów. Zamiast tego doraźne przestrzenie biurowe pojawiają się wszędzie, od kawiarni po ławki w parku. Chociaż "niekonwencjonalne" miejsca pracy zapewniają wielu osobom pożądaną elastyczność, ryzyko uszkodzenia wzroku jest w nich znacznie większe. nowych środowiskach pracy. W związku z tym coraz ważniejsze staje się zapewnienie pracownikom odpowiedniej wiedzy na temat tego, jak urządzić ergonomiczną przestrzeń biurową z myślą o zdrowiu ich oczu.

Czym jest ergonomia

Ostatnie badania opublikowane w Journal of the American Medical Association wykazało, że jedna na cztery osoby dorosłe w USA siedzi przez ponad osiem godzin dziennie. Wszystkie te siedzące czynności odbijają się na całym organizmie, w tym na wzroku i zdrowiu oczu.

Ergonomia to nauka stosowana, która bada, w jaki sposób człowiek może być bardziej wydajny i wygodny podczas wykonywania funkcji zawodowych. Celem ergonomii biurowej jest zaprojektowanie miejsca pracy w taki sposób, aby pasowało do Ciebie i umożliwiało komfortowe środowisko pracy, zapewniając maksymalną wydajność i efektywność. Ergonomicznie poprawna przestrzeń pomoże Ci ostatecznie uniknąć zmęczenia i dyskomfortu.

Źródło obrazu: ergonomicsdirect

Porady dotyczące tworzenia wizualnie ergonomicznej przestrzeni

Jakie są więc proste rzeczy, które możesz zrobić, aby zmniejszyć wymagania wizualne w każdym biurze?

  1. Oświetlaj stronę - Zapewnij swojemu środowisku pracy wystarczającą ilość światła, aby zmniejszyć zmęczenie oczu, które może wystąpić, gdy ekran jest jaśniejszy niż przestrzeń biurowa.
  2. Zablokuj niebieskie światło Zbyt duża ilość promieniowania UV i niebieskiego światła pochodzącego z ekranów cyfrowych, sztucznego światła i słońca może mieć wpływ na Twój wzrok i zdrowie oczu. Wypróbuj Zenni's Blokz™ soczewki blokujące niebieskie światło które pomagają chronić Twoje oczy przez cały dzień, zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz.
  3. Umieść go właściwie - Umieść monitor stacjonarny w odległości 25 cali, a laptopa w odległości nie mniejszej niż 20 cali od twarzy. Możesz również zastosować odległość na odległość ramion, aby zapewnić sobie komfort oglądania i zapobiec przemęczeniu oczu. Rozważ również ustawienie środka ekranu 15 stopni poniżej oczu, aby ułatwić sobie odpoczynek.
  4. Zwiększ rozmiar - Zwiększ powiększenie ustawień monitora, jeśli uważasz, że ustawienie go w odległości na wyciągnięcie ręki obciąża Twój wzrok.
  5. Uważaj na odblaski Odblaski i refleksy emitowane przez ekrany mogą być bardzo uciążliwe dla oczu. Aby zwalczyć ten problem, rozważ użycie matowej osłony ekranu lub zakup dobrej jakości powłoki antyrefleksyjnej (ARC) do swoich okularów (odwiedź Zenni, gdzie znajdziesz świetne opcje ARC!). Innym prostym sposobem na zminimalizowanie odblasków jest ograniczenie nadmiernego oświetlenia górnego.
  6. Zrób sobie przerwę -Zasada 20-20-20 jest łatwa do naśladowania i łatwa dla oczu. Co 20 minut skup się na obiekcie oddalonym o 20 stóp przez około 20 sekund. W ten sposób przerwiesz długie okresy patrzenia na ekran, które mogą powodować zmęczenie oczu i suchość oka. Jeszcze lepszym rozwiązaniem niż patrzenie w dal od ekranu jest wstanie z fotela, poruszanie się lub napicie się wody. Ograniczy to ból ciała, który może pojawić się przy długich okresach siedzenia i pozwoli oczom na dalszy relaks.
  7. Smaruj - OSHA (Occupational Safety and Health Administration) zaleca, aby temperatura w budynkach biurowych wynosiła od 68 do 76 stopni, a wilgotność od 20 do 60 procent. Może to powodować bardzo suche środowisko. Rozważ użycie nawilżacza powietrza wraz ze sztucznymi łzami, aby zapobiec przerażającej suchości oka.
  8. Używaj soczewek do pracy-. Jeśli nosisz soczewki wieloogniskowe, zdecyduj się na specjalistyczne soczewki progresywne w miejscu pracy dla większego komfortu i lepszych obszarów widzenia.

W razie wątpliwości, udaj się do okulisty

Czy wypróbowałeś wszystkie powyższe wskazówki i stwierdziłeś, że nadal cierpisz na suchość oka, zaczerwienienie, zmęczenie oczu i bóle głowy? Być może powinieneś rozważyć formalną ocenę wzroku przez okulistę, który może zaprojektować unikalną terapię w oparciu o konkretne zadania wykonywane przy komputerze, potrzeby wzrokowe i wymagania dotyczące oświetlenia. Indywidualny plan leczenia może sprawić, że Twoje oczy wrócą na właściwe tory i będziesz mógł wykonywać swoją pracę najlepiej jak potrafisz.