Idealnie drobna: Okulary dla osób o wąskiej twarzy

News

Ubrania są dostępne w różnych rozmiarach, dlaczego więc okulary nie miałyby być dostępne? Wszystkie nasze ciała, w tym twarze, mają swój własny, niepowtarzalny kształt. Jednym z obszarów, w którym przez lata brakowało okularów, jest wybór oprawek dla kobiet i mężczyzn o drobnej i wąskiej twarzy. A to jest po prostu niesprawiedliwe! Dlatego w Zenni stworzyliśmy całą gamę oprawek petite fit dla dorosłych.

Różnica pomiędzy dopasowaniem regularnym a petite

Jeśli okulary dla dorosłych są za duże, a Ty często szukasz pasujących okularów dla dzieci, to najprawdopodobniej masz filigranową lub wąską twarz. Średni rozmiar oprawek ma zazwyczaj 138 mm szerokości. Drobne/wąskie twarze wymagają szerokości oprawek zbliżonej do 126 mm, aby zapewnić wygodne dopasowanie. To całkiem spora różnica!

Poza mniejszą szerokością soczewek, oprawki w rozmiarze petite mają również mniejszy rozmiar mostka i krótsze zauszniki niż oprawki w rozmiarze średnim. Ramiona zauszników są jednak nieco dłuższe niż w przypadku oprawek dla dzieci, co pozwala na pewniejsze dopasowanie bez nieprzyjemnego szczypania za uszami.

Najlepsze oprawki dla drobnej twarzy

W przypadku drobnej budowy ciała, wąskie oprawki, takie jak metalowe lub z cienkiego acetatu, najbardziej pasują do wąskich twarzy i osób o mniejszych rysach.

Wąskie oprawki przyciągają uwagę do oczu. Oprawki z acetatu dopasowane do koloru Twoich oczu sprawią, że będą one bardziej wyraziste.

Prostokątne oprawki okularów są również świetne, ponieważ w przeciwieństwie do kwadratowych lub okrągłych, nie obciążą Twojej mniejszej twarzy.

Okulary z obwódką nie mają żadnego materiału w dolnej części oprawki. Mniejsza ilość obręczy oznacza mniej materiału, który może przytłoczyć drobną lub wąską twarz.

Inne opcje, które warto rozważyć przy zamawianiu nowej pary okularów dla drobnej budowy ciała, to lżejsze materiały soczewek, takie jak Trivex lub soczewki o wysokim indeksie.

Sklep Zenni oferuje kompletny wybór petite fit oraz wąskie oprawek do okularów i okularów przeciwsłonecznych.

Jak znaleźć swój idealny rozmiar oprawek?

Jeśli nie jesteś pewna, czy masz filigranowy, średni czy duży rozmiar, mamy dla Ciebie rozwiązanie. Przejdź na stronę Centrum Pomocy Zenni aby dowiedzieć się, jak określić swój rozmiar oprawek. Kiedy już znajdziesz swoje wymiary oprawek, możesz przejrzeć naszą ofertę, znaleźć odpowiedni dla siebie styl i zamówić idealną parę okularów.