Dojrzewające oczy: Soczewki i okulary dla dorosłych 50+

News

Zwykle około 50. roku życia ludzie zaczynają zauważać, że ich zdolność do czytania mniejszego druku zaczęła się zmieniać. To prawie tak, jakbyś pewnego dnia obudził się i okazało się, że czcionka na pudełku płatków śniadaniowych zmniejszyła się w ciągu jednej nocy. Witamy w prezbiopii - normalnym procesie starzenia się, w wyniku którego nasze oczy tracą zdolność skupiania wzroku na bliskich obiektach. Tak, to może być frustrujące, ale można sobie z tym poradzić!

Jeśli odkładasz na później zakup okularów korekcyjnych lub wymianę na okulary wieloogniskowe, zrób przysługę swoim oczom i przeczytaj, jak kupić wygodne i niedrogie okulary dla swoich *ahem* dojrzewających oczu.

Krok 1: Zbadaj swoje oczy

Ważne jest, aby umówić się na badanie, gdy tylko zaczniesz zauważać zmiany w swoim widzeniu. Twój okulista będzie w stanie określić, czy zmiana ta jest spowodowana zaćmą, potrzebą noszenia okularów czy innym problemem ze wzrokiem. Jeśli jest to zwykła potrzeba noszenia okularów, otrzymasz nową receptę z mocą ADD, która pozwoli Ci skupić wzrok z bliska.

Upewnij się, że zapisano również Twoją odległość źrenicową (PD), czyli dokładny odstęp między źrenicami. To właśnie dzięki temu osoba wykonująca soczewki będzie wiedziała, gdzie umieścić centrum optyczne, abyś dobrze widział w swoich nowych okularach. Jeśli Twój lekarz nie dokonał pomiaru PD, możesz to zrobić samodzielnie, wykonując poniższe kroki.

Krok 2: Poznaj swoje opcje soczewek

Twój okulista może udzielić Ci zaleceń dotyczących rodzaju soczewek, które będą najlepiej pasować do Twoich codziennych zajęć. Na przykład, jeśli jesteś muzykiem, możesz potrzebować większej powierzchni soczewek do czytania nut. Albo jeśli jesteś krawcową, możesz potrzebować odpowiedniej mocy, aby skupić się na nawlekaniu igły.

W Zenni oferujemy standardowe soczewki dwuogniskowe i progresywne, które umożliwiają widzenie zarówno na odległość, jak i do bliży. Jeśli potrzebujesz specjalistycznych soczewek, które zapewniają większy komfort przy bliższych odległościach, wypróbuj nasze soczewki progresywne Workspace. Są one doskonałe do pracy przed komputerem lub w każdej sytuacji, w której musisz skupić się na widzeniu z odległości bliskiej i pośredniej.

Krok 3 - Wybierz odpowiedni rozmiar oprawek

Do pary okularów do czytania lub do komputera wystarczy każdy rozmiar oprawek. Jeśli potrzebujesz pary bifokali lub okularów progresywnych aby pomóc w czytaniu, będziesz potrzebować oprawek, które zapewnią Ci odpowiednią przestrzeń. Zazwyczaj większe soczewki o wysokości 30mm+ zapewniają wystarczającą ilość miejsca do widzenia do dali, pośredniego i bliży. Zenni przygotowało listę okularów, które są najlepsze dla soczewek progresywnych to świetne miejsce na zakupy.

Poniżej przedstawiamy kilka cech, których należy szukać w okularach dwuogniskowych lub progresywnych:

  • Lekka konstrukcja - Bezramkowe metalowe lub plastikowe okulary do czytania są bardzo lekkie.
  • Regulowane noski. Pomagają one zapobiegać zsuwaniu się okularów z nosa.
  • Trwałość. Ponieważ będziesz często zdejmować i zakładać okulary, zwróć uwagę na takie cechy, jak sprężynujące zawiasy i wytrzymały plastik octanowy.
  • Właściwe dopasowanie. Należy poświęcić trochę czasu na wybranie właściwego rozmiar oprawek dla Twojej twarzy. Możesz użyć narzędzia Zenni wirtualne narzędzie do przymierzania aby zobaczyć, jak będą wyglądać przed złożeniem zamówienia.

Krok 4 - Pokaż swój styl

Okulary do czytania nie muszą być nudne. W rzeczywistości, ponieważ prawdopodobnie będziesz chciał mieć kilka par do domu i do pracy, możesz stworzyć garderobę okularów w kilku różnych stylach. Każda para oprawek Zenni może być przekształcona w okulary do czytania. I nie zapomnij dodać Soczewki Blokz. Zawsze dobrze jest mieć dodatkową ochronę dla oczu przed światłem niebieskim i UV, zwłaszcza gdy spędzasz dużo czasu przed urządzeniami.