Porady dla osób noszących okulary po raz pierwszy

News

Możesz sobie wyobrazić, jak się czułem, kiedy optometrysta powiedział mi, że potrzebuję okularów. Byłem podekscytowany. Potajemnie zawsze chciałam je mieć. A teraz, zamiast ozdabiać się parą bez recepty, którą trzymałam w górnej szufladzie komody, miałam powód, by nosić okulary bez poczucia bycia pozerem.

To byłam nowa, super elegancka ja. I pokochałam każdy jej fioletowy kawałek.

Oto moja rada dla każdego, kto chce kupić swoją pierwszą parę okularów.

1. Dobierz okulary do kształtu twarzy

Wszyscy mamy różne kształty twarzy. Są owale, kwadraty, okrągłe, a nawet serca. Musisz znaleźć parę, która uzupełni Twój kształt. A to może być trudniejsze niż się wydaje.

Uwaga na kwadratowe twarze. Potrzebujesz okrągłych lub owalnych okularów w odważnych lub ciemnych kolorach. Najlepiej trzymać się z dala od geometrycznych i kwadratowych kształtów, a także jasnych oprawek. Potrzebujesz okularów, które podkreślą Twoje mocne rysy twarzy.

Twarze w kształcie serca są nieco trudniejsze ze względu na szerokie czoło i mały podbródek. Najlepszym rozwiązaniem są okulary, które pomagają zachować równowagę. Owalne i okrągłe kształty, a także jasne oprawki są najlepsze, ponieważ pomagają zrównoważyć szerokość twarzy.

Okrągłe twarze dobrze wyglądają z szerokimi soczewkami. Szukaj oprawek, które zwracają uwagę na kości policzkowe. Szkoda byłoby ich nie pokazać.
Być może najszczęśliwsze z nich wszystkich są twarze owalne, którym prawie wszystko uchodzi na sucho. Trzymaj się jednak prostokątnych i kwadratowych oprawek, aby być po bezpiecznej stronie.

2. Ubieraj się dla wygody

Może się to wydawać oczywiste, ale jest to coś, co przeoczyłem, kiedy kupiłem okulary. Pamiętaj, że będą one na twojej twarzy przez długi czas. Pomyśl o długich godzinach w biurze. Kolacje z rodziną. I wszystko pomiędzy. Zadaj sobie pytanie: czy te oprawki mają to, czego potrzeba, aby być przy mnie, gdy najbardziej ich potrzebuję?

Rozważ je dokładnie. Jak oprawki czują się na twarzy? Jeśli odczuwasz szczypanie lub dyskomfort, zawsze możesz wyregulować noski. Ale najważniejsze jest to, że jeśli oprawki nie są zbudowane z myślą o komforcie, jedynym miejscem, w którym będą się znajdować, będzie etui na okulary.

3. Ubierz się na każdą okazję

Kiedy mój szef po raz pierwszy zobaczył moje jasnofioletowe okulary, zrobił minę. Był zaskoczony. Pracowałam w tej samej firmie przez dwa lata, nie zmieniając nawet fryzury. Grałam bezpiecznie: fioletowe bluzki, eleganckie spodnie i okazjonalny szal. Te okulary były moją próbą zmiany tego wszystkiego. Chciałam odkryć siebie na nowo i zmienić sposób, w jaki ludzie mnie postrzegają. Niewielu moich kolegów poznało moją zabawną, towarzyską stronę. Pomyślałem, że te okulary załatwią sprawę.

Czy to zadziałało? Spotkałem się z wieloma spojrzeniami. Ludzie, których mijałem niezliczoną ilość razy na korytarzach lub widziałem w jadalni, komplementowali mnie. Niektórzy nawet traktowali mnie inaczej. Kolega, z którym zamieniłem może 10 słów, pokochał moje okulary tak bardzo, że zaczęliśmy regularnie jadać razem lunche. Od tego czasu staliśmy się dobrymi przyjaciółmi. Jeśli chodzi o mojego szefa, który ma oko do kolorowej sztuki, szybko polubił moje okulary. Z przyjemnością informuję, że teraz jest dla mnie o wiele bardziej przystępny. Kolorowe oprawki mogą jednak nie pasować do miejsca pracy.

Miałem szczęście z wyborem okularów. Pamiętaj, że Twoje okulary muszą wyglądać dobrze w każdej sytuacji, w której mogą się znaleźć, niezależnie od tego, czy jest to obcisły czarny numerek, czy pisanie na klawiaturze od 9 do 5.

Wybór pierwszej pary okularów nie musi być stresujący. W rzeczywistości polecam trochę zabawy. Pomyśl o tym jak o zakupach akcesoriów. W końcu dzięki przystępnym cenom Zenni Optical możesz łatwo kupić dwie, trzy, a nawet cztery pary na każdą okazję.