Dlaczego warto zainwestować w indywidualne okularowe soczewki progresywne?

News

Okulary progresywne to ogólne pojęcie, a w praktyce innych okularów będzie potrzebował nauczyciel innych kierowca a innych pielęgniarka. Warto sobie wyobrazić okulary, w których soczewki przygotowywane są w ten sposób, że bierze się pod uwagę indywidualne parametry użytkownika. Te parametry to między innymi takie informacje jak odległość czytania, kąt nachylenia oprawek względem twarzy, krzywizna oprawki, odległość rogówki od soczewki a nawet tak indywidualne kwestie jak to czy ktoś jest prawo czy leworęczny.

Bierze się także pod moc soczewek, która musi być indywidualnie dopasowana dla każdego oka, by osiągnąć rzeczywiście najlepsze możliwe efekty. Te wszystkie parametry, jeśli razem weźmie się je pod uwagę to okaże się, że konstrukcja soczewek musi być spersonalizowana. Chodzi o ich takie przygotowanie, które zagwarantuje ostrość widzenia na maksymalnym poziomie, stabilne widzenie bez efektu pływania. Musimy także zwracać uwagę na to, że przejście między dalą a bliżą będzie tutaj specyficzne i każde oko może inaczej na soczewkę reagować. Dzięki wykorzystywaniu technologii cyfrowej obecnie możliwe staje się takie projektowanie przestrzeni, że będzie się dało przygotować rzeczywiście indywidualnie dopasowane idealne soczewki progresywne. Trzeba także pamiętać o tym, że dla mocy, która jest na recepcie będzie można przygotowywać nieskończoną ilość różnych soczewek.

Recepta ma bowiem dużo mniej informacji zawartych niż to co będzie potrzebne do przygotowywania spersonalizowanych soczewek. Dlatego trzeba sobie powiedzieć, że jeśli uda się przygotować spersonalizowaną soczewkę to tak naprawdę stanie się ona częścią naszego narządu wzroku. Musimy sobie powiedzieć, że nie ma w okulistyce takich rzeczy, które można określić jako uniwersalne. W związku z tym okulary mają swoją specyficzną konstrukcję. Warto zapytać więc swojego optyka o to jak przygotowane są spersonalizowane soczewki progresywne oraz czy będzie w stanie dla nas takie właśnie produkty wykonać dopasowując je idealnie do naszych potrzeb.