3 wskazówki dotyczące dopasowania okularów do stroju

News


Nadchodzi wiosna, więc nadszedł czas, aby ocenić swoje okulary. Nudne, niedopasowane oprawki zrujnują Twój wygląd, więc poświęć trochę czasu na dopasowanie okularów do wiosennej garderoby. Oto kilka wskazówek, które mogą pomóc:

1. Skup się na akcesoriach

Dopasowanie okularów do odzieży jest w porządku, ale bardziej efektywne może być skoordynowanie okularów z wszelkimi noszonymi akcesoriami, w tym biżuterią, akcesoriami do włosów i szalikami. Nie przejmuj się jednak zbytnio torebkami, ponieważ zazwyczaj nie będziesz nosić torebki przez cały dzień. Zamiast tego wybierz oprawki, które będą nawiązywać kolorystycznie do Twoich akcesoriów. Może to być szczególnie skuteczne, gdy akcesoria są w kolorach kontrastujących z kolorami odzieży.

Wiele osób uważa, że metaliczne oprawki są niezwykle wszechstronne: Upewnij się tylko, że nosisz złote oprawki ze złotą biżuterią/akcesoriami i srebrne ze srebrnymi. Nie bój się jednak wyrazić swojego zdania: oprawki w jasnych kolorach, które pasują na przykład do biżuterii z kamieniami szlachetnymi, naprawdę robią wrażenie.

2. Uważaj na ciemne neutralne kolory

Brązowy, czarny i granatowy to świetne neutralne kolory, które często łatwo połączyć z dowolnym strojem. Ale "łatwe" nie jest wymówką dla "leniwych". Na przykład, noszenie ciemnej, neutralnej ramki z pięknymi wiosennymi pastelami rozprasza uwagę. Rozjaśnienie nieco szarymi, beżowymi lub pudrowo-niebieskimi oprawkami w cieplejszych miesiącach robi ogromną różnicę w wyglądzie.

3. W razie wątpliwości

Niektóre stroje mogą być wyzwaniem dla dodatków, ale istnieje kilka opcji, aby upewnić się, że okulary nie odwracają uwagi od ubrania.

  • Pierwszą opcją jest para okularów w oprawkach z żółwiej skorupy, które nie mają żadnych widocznych metalowych części. Połączenie kolorów w skorupie żółwia dobrze komponuje się z większością kolorów i chociaż oprawki w skorupie żółwia mogą nie być najbardziej ekscytującą parą okularów, które posiadasz, powinny one utrzymać Cię w dobrym stanie przez wszystkie pory roku i zmieniające się mody: Jasny szylkret na wiosnę/lato i bogatszy, głębszy wzór na jesień i zimę.
  • Okulary bez oprawek zawierają minimum elementów, więc jeśli wybierzesz parę z neutralnymi zausznikami, prawdopodobnie będziesz w stanie nosić je z większością strojów.
  • Wybierz oprawkę, która dobrze komponuje się z Twoim odcieniem skóry. Wypróbuj różowe złoto dla jasnej karnacji i odcienie brązu, miedzi lub brązu dla ciemniejszych odcieni skóry.

Czy masz jakieś specjalne triki na dopasowanie okularów do ubrania? Daj nam o tym znać w komentarzach!