Letnia pielęgnacja okularów: Porady naszych optyków

News

Czy kiedykolwiek patrzyłeś na okulary i zastanawiałeś się, skąd na soczewkach wzięło się tyle drobnych rys? Albo zauważyłeś pewnego dnia, że Twoje okulary przeciwsłoneczne nie pasują już tak jak kiedyś? Wiele z naszych codziennych czynności może powodować dodatkowe zużycie okularów, nawet nie zdając sobie z tego sprawy.

Na przykład, jeśli szybko wycierasz soczewki o koszulę, aby usunąć smugę, kurz i zanieczyszczenia na tkaninie mogą pozostawić małe zadrapania. A opieranie okularów przeciwsłonecznych na czubku głowy może być przyczyną zmiany ich kształtu, ponieważ wysokie temperatury mogą powodować mięknięcie i rozszerzanie się oprawek i soczewek.

Poradnik dotyczący pielęgnacji okularów

Aby Twoje okulary dłużej wyglądały i czuły się jak nowe, poprosiliśmy optyków Zenni o kilka wskazówek dotyczących letniej pielęgnacji.

Wskazówka 1. Nigdy nie wycieraj do sucha

Unikaj pocierania okularów o koszulę lub używania suchego ręcznika papierowego do usuwania smug. Suche, nienasmarowane materiały zawierają twarde cząsteczki, które mogą powodować niepożądane zadrapania.

Wskazówka 2. Zawsze czyść na mokro

Do czyszczenia okularów używaj sprayu optycznego i ściereczki do soczewek lub opłucz je wodą z dodatkiem łagodnego płynu do mycia naczyń. Indywidualnie pakowane chusteczki do czyszczenia soczewek świetnie sprawdzają się, gdy jesteś w ruchu.

Porada 3. Nie zostawiaj w rozgrzanych samochodach

Nigdy nie zostawiaj okularów w samochodzie w gorące letnie miesiące. Ciepło może uszkodzić powłoki soczewek i spowodować spękanie, które tworzy sieć drobnych pęknięć na soczewkach.

Porada 4. Zdejmuj okulary przed wysoką temperaturą

Zdejmuj okulary przed suszeniem włosów lub grillowaniem na świeżym powietrzu (lub innymi czynnościami wykonywanymi w pobliżu wysokich temperatur), aby zapobiec uszkodzeniom spowodowanym wysoką temperaturą.

Aby uzyskać więcej wskazówek, przeczytaj nasz blog jak bezpiecznie dbać i przechowywać okulary Zenni. I sprawdź Akcesoria do okularów Zenni w których można znaleźć zestawy do czyszczenia i naprawy okularów, futerały na okulary oraz inne produkty, które pomogą utrzymać okulary w dobrym stanie przez dłuższy czas.