Soczewki

News

Trzeba powiedzieć, że soczewki progresywne to takie rozwiązanie, które będzie zapewniało poczucie swobody i maksymalne ostre widzenie niezależnie od odległości czy kierunku. Bez względu na to co robimy na pewno wybór soczewek progresywnych będzie rozwiązaniem dobrym. Posiadają one miedzy innymi szerokie pole widzenia niezależnie od odległości, minimalnie zniekształcają obraz ale gwarantują stabilizację bez efektu pływania. Dzięki nim będziemy się czuli pewnie w każde sytuacji. Wprowadzone jest płynne przejście między dalą a bliżą. W sprzedaży mamy różne propozycje, gdy chodzi o soczewki progresywne. Najbardziej zaawansowane propozycje określane są jako soczewki indywidualne.

Ta grupa oprócz tego, że uwzględnia wadę wzroku to bierze pod uwagę także wiele innych istotnych parametrów i to decyduje o tym, że właściwie są one idealnie dopasowane do danej osoby. Można je określić niekiedy jako produkt, który jest szyty na miarę z myślą o tych osobach, dla których soczewki i jednocześnie okulary są wykonywane. Dzięki takim parametrom można być pewnym, że konstrukcja soczewki jest rzeczywiście idealna. A to właśnie soczewka decyduje o tym czy okulary będą dla nas wygodne. Soczewki progresywne przygotowane w indywidualnej formie realizuje się również w ramach obróbki cyfrowej, w której wprowadza się strefy progresji na części wewnętrznej takiej soczewki.

Progresywna soczewka, która ma standardową progresję i tradycyjną linię będzie raczej należało to tych soczewek o ekonomicznej linii. Jest to propozycja, która świetnie się sprawdzi dla tych osób, które chcą przygotować coś tańszego dla siebie. Są one nieco grubsze niż tradycyjne soczewki a jednocześnie cena będzie zbliżona do soczewki dwuogniskowej. Soczewki progresywne charakteryzują się tym, że gwarantują naturalne widzenie na wszystkie odległości. Pomiędzy obszarem dali czy bliży mamy wygodne płynne przejście. Nie ma linii podziału jak to jest w przypadku soczewek dwuogniskowych.