Ochrona oczu zimą

News

Każdego roku, gdy nadchodzi lato, możesz skorzystać z usług Zenni Optical, aby zaoszczędzić na swoich ulubionych okularach przeciwsłonecznych. Zima w pełni, a wakacje tuż tuż, prawdopodobnie nie myślisz o okularach przeciwsłonecznych jako o logicznych prezentach dla dzieci - ale powinieneś!

Ochrona przed promieniowaniem UV jest ważna przez cały rok, nawet jeśli nie wygrzewasz się na plaży. Wiemy, że to może być mylące: skoro nie jesteś wystawiony na działanie palącego słońca przez cały dzień, dlaczego miałbyś inwestować w ochronę przeciwsłoneczną zimą?

UV i ślepota śnieżna

Promienie UV (lub ultrafioletowe) nie robią sobie przerwy w zimie. W rzeczywistości, poziom narażenia na promieniowanie UV może wzrosnąć zimą, gdy na ziemi leży świeża warstwa śniegu. Powód? Śnieg odbija 80% promieniowania UV pochodzącego od słońca.

Rozważ to: procent promieniowania UV odbijanego przez lśniącą, piaszczystą plażę wynosi od 10 do 20%, co według Światowej Organizacji Zdrowia oznacza, że ryzyko narażenia na promieniowanie UV wzrasta czterokrotnie

, gdy przebywasz na zewnątrz w śnieżnej pogodzie. Istnieje nawet termin określający uszkodzenia oczu, które mogą wystąpić w wyniku promieniowania UV odbijającego się od śniegu: ślepota śnieżna. Narciarze bez zimowych okularów przeciwsłonecznych narażają swoje oczy na wysoki poziom promieniowania UV i ryzykują tymczasową utratę wzroku oraz intensywny ból oczu.

Twoje oczy są wrażliwe

Jeśli jest pochmurno, nadal powinieneś chronić swoje oczy, gdy wychodzisz na zewnątrz. Twoje oczy mogą ulec poparzeniu słonecznemu, nawet jeśli temperatura jest niska. Jeśli znajdziesz się pytając, "moje oczy mogą być poparzone słońcem?" Odpowiedź brzmi: "Absolutnie!". Twoje oczy są organem, podobnie jak skóra, która pokrywa Twoje ciało. Oba mogą doświadczyć skutków oparzenia słonecznego, jeśli są wystawione na działanie szkodliwych promieni przez dłuższy czas.

Objawy oparzenia słonecznego na powierzchni oczu nieco różnią się od objawów oparzenia słonecznego na skórze i mogą być ekstremalne zarówno zimą, jak i latem. Według American Academy of Ophthalmology objawy oparzenia słonecznego w oku (lub photokeratitis) obejmują:

  • Ból
  • Rozmycie
  • Wodniste oczy
  • Zaczerwienienie
  • Ból głowy
  • Opuchlizna
  • Widzenie aureoli
  • Drganie powiek
  • Czasowa utrata wzroku (w rzadkich przypadkach)

Dodatkowe ryzyko podczas jazdy na nartach i snowboardzie

Kiedy wybierasz się na stok, aby jeździć na nartach lub snowboardzie, zwiększasz swoje ryzyko narażenia na promieniowanie UV. Promienie UV są obecne w większym stężeniu wraz ze wzrostem wysokości. Na stoku górskim połączenie dużej wysokości z naturalnie odbijającym światło kocem śniegu sprawia, że okulary przeciwsłoneczne muszą walczyć z oślepiającym światłem śniegu i zapobiegać uszkodzeniom oczu.

Chociaż okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją są najwyższej jakości produktem chroniącym przed promieniowaniem UV, podczas zjazdów na nartach nie należy używać soczewek z polaryzacją

. Okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją mogą zamaskować ślady lodu na śniegu, zwiększając ryzyko poślizgnięcia się i odniesienia obrażeń. Narciarzom zalecamy zakup okularów z przyciemnianymi soczewkami, które zapewnią najlepszą możliwą ochronę oczu.

Zrób badania

Podczas zakupów okularów zimowych sprawdź, czy okulary mają 100% ochronę przed promieniowaniem UVA/UVB

. FDA wymaga, aby wszystkie okulary przeciwsłoneczne były oznaczone informacją o SPF; nie zamawiaj okularów, które nie chronią Cię przed promieniami UV.

W Zenni Optical możesz wybierać z szerokiej gamy oprawek i modyfikować większość soczewek podczas kasy, podając swoją receptę i preferencje dotyczące zabarwienia. Przekształć swój ulubiony produkt Zenni w skuteczną parę okularów przeciwsłonecznych za pomocą kilku kliknięć!

Stylowe okulary przeciwsłoneczne na zimę

Nie wiesz od czego zacząć? Kiedy masz do wyboru całą naszą linię produktów, proces ten może być przytłaczający. Oto kilka z naszych ulubionych zimowych okularów przeciwsłonecznych:

Dla kobiet, nie możesz się pomylić z tymi wyrafinowanymi kwadratowymi okularami przeciwsłonecznymi, które są wyposażone w subtelnie zakrzywione soczewki. Szerokie oprawki chronią każdy zakątek oka, a ponadczasowe, błyszczące oprawki to niewymuszona moda w każdym odcieniu.

Mężczyźni mogą poprosić Mikołaja o te trwałe, ale lekkie okulary przeciwsłoneczne typu aviator, które zapewniają maksymalną widoczność i krawędź w stylu vintage dla każdego stroju. Wybierz pomiędzy czarnymi ramkami ze złotymi detalami lub klasyczną ramką tortoiseshell.

Jeśli chcesz wybrać się na stok lub uprawiać inne sporty zimowe, zawinięta ramka pomoże utrzymać okulary przeciwsłoneczne bezpiecznie na twarzy, zapobiegając poślizgowi. Kształt tych sportowych okularów przeciwsłonecznych pomoże osłonić oczy przed wiatrem.

Narciarze nie muszą iść na kompromis w kwestii okularów - te niezwykle wygodne okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją mają stylową półramkę i są dostępne w dwóch wariantach: żółtym lub niebieskim lustrzanym odcieniu z odpowiadającymi mu żółtymi lub niebieskimi paskami wzdłuż krawędzi. Postaw na sportowe okulary przeciwsłoneczne bez recepty.

Wybierając odcień okularów przeciwsłonecznych, zastanów się, gdzie będziesz ich używać. Zalecamy brązowe i bursztynowe odcienie do intensywnie białych krajobrazów pokrytych śniegiem; te kolory zwiększają kontrast i postrzeganie głębi, dzięki czemu nie potkniesz się ani nie zgubisz drogi, gdy na zewnątrz jest jasno. Żółte odcienie wyostrzają jasność i są idealne do zamglonych lub mglistych warunków.

Chroń swoje oczy przez cały sezon zimowy dzięki niedrogiej i przyciągającej wzrok parze okularów przeciwsłonecznych od Zenni Optical.