Zabawa w słońcu; Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci

News

Okulary przeciwsłoneczne to coś więcej niż tylko stwierdzenie mody dla uroczych i modnych dzieci z Instagrama. Są one również koniecznością dla malucha ze względu na wrażliwość ich rozwijających się oczu. Podczas gdy okulary przeciwsłoneczne dla dzieci nie muszą być drogie, muszą mieć pewne kryteria, aby upewnić się, że ich oczy otrzymują najlepszą ochronę. Poniżej przedstawiamy nasze zalecenia dotyczące tego, czego powinieneś szukać podczas zakupów następnej pary okularów przeciwsłonecznych dla Twojego dziecka.

100% ochrona przed promieniowaniem UVA i UVB

Badania pokazują, że nadmierna ekspozycja na światło słoneczne w młodym wieku może zwiększyć prawdopodobieństwo rozwoju zaćmy w późniejszym okresie życia. Nie jest więc zaskoczeniem, że jedną z najważniejszych rzeczy, jakich należy szukać w okularach przeciwsłonecznych dla dzieci, jest 100% ochrona przed promieniowaniem UVA i UVB, czyli UV 400. Jest to szczególnie ważne dla dzieci o jasnych oczach, które mogą być jeszcze bardziej wrażliwe na promienie UV.

Nie wszystkie okulary przeciwsłoneczne są jednakowe, dlatego ważne jest, aby zawsze czytać metki przed zakupem, aby upewnić się, że mają one odpowiednią ochronę. Wszystkie okulary przeciwsłoneczne Zenni dla dzieci i dorosłych mają wbudowaną ochronę przed promieniowaniem UV. Aby uzyskać 100% ochronę przed promieniowaniem UV, wybierz soczewki o grubości 1,57, poliwęglan, Trivex®, 1,67 lub 1,74.

Przewodnik po kolorach i odcieniach soczewek

Dodanie odcienia do każdej pary okularów może być zabawą, zwłaszcza dla dzieci. Kolory takie jak bursztynowy, brązowy, zielony i szary nie tylko dodają dodatkową warstwę "chłodu", ale także wyostrzają widzenie w jasnych lub pochmurnych warunkach. Przyciemnianie znacznie zmniejsza również odblaski i jest świetne do uprawiania sportów na świeżym powietrzu, takich jak jazda na rowerze, baseball czy jazda na nartach zimą.

Bursztynowe barwy to świetna opcja dla dzieci, które biegają i bawią się na trawnikach, ponieważ brązowe lub bursztynowe barwy zapewniają wysoki kontrast na trawie. Zielony odcień jest dobry do wędkowania, a szary to dobra opcja do sportów wodnych.

Wybór właściwych soczewek

Wybierając soczewki do okularów przeciwsłonecznych dla dzieci, należy pamiętać, że powinny być one mocne i wytrzymałe, aby sprostać ich wysokim poziomom aktywności. Zalecamy stosowanie soczewek odpornych na uderzenia, takich jak Trivex®. Jako materiał najwyższej jakości, Trivex® jest o 10% lżejszy od poliwęglanu. Zenni oferuje Tinted Trivex®która jest najwyższej jakości soczewką odporną na uderzenia, zaprojektowaną do całodziennego noszenia na słońcu.

Dla ułatwienia i funkcjonalności, popularną opcją soczewek dla dzieci są soczewki fotochromowe. Soczewki te automatycznie przechodzą od jasnych w pomieszczeniach do przyciemnianych okularów przeciwsłonecznych na zewnątrz, więc nie musisz się martwić, że Twoje dziecko zmieni dwie pary okularów. Zenni oferuje soczewki fotochromowe 1.59 Polycarbonate Photochromic, które zapewniają odporność na uderzenia, jednocześnie przechodząc z koloru przezroczystego do ciemnego.

Wybieranie odpowiedniego dopasowania

Wybierając parę okularów przeciwsłonecznych dla Twojego dziecka (dzieci), chcesz się upewnić, że otrzymujesz okulary w odpowiednim rozmiarze. Jeśli jest to ich pierwsza para, możesz uzyskać dobre oszacowanie wybierając rozmiar w oparciu o wiek (sprawdź naszą tabelę tutaj). Jeśli chcesz uzyskać większą dokładność, zmierz szerokość pary okularów przeciwsłonecznych, które już dobrze na nich pasują lub wypróbuj nasze wycięcia na oprawki tutaj.

W Zenni, szczególnie kochamy nasze trwałe elastyczne oprawki dla dzieci które są wykonane z jednego kawałka plastiku i wyposażone w pasek, który umożliwia ich dopasowanie. Jeśli Twoje dziecko ma wrażliwość skóry na pewne materiały (co może być częste), wybierz oprawki wykonane z hipoalergicznego materiału, takiego jak octan lub stal nierdzewna.

Teraz, gdy masz już wszystkie informacje na temat wyboru najlepszych okularów, udaj się do Zenni i zamień dowolną parę naszych okulary dla dzieci w okulary przeciwsłoneczne, dzięki czemu będziesz mógł chronić oczy maluchów podczas zabawy na słońcu!