Rutynowe badania okulistyczne: Nie pomijaj go

News

Rutynowe badanie wzroku jest niezbędne

Czy w ciągu ostatnich kilku miesięcy odkładałeś lub odwoływałeś badanie wzroku? Jeśli tak, to nie jesteś sam. Wielu z nas waha się przed wizytą u okulisty w celu zbadania wzroku. Chcemy Cię zapewnić, że to proste, aby zachować zdrowie i bezpieczeństwo podczas badania oczu. W rzeczywistości jest to niezbędne.

Niezależnie od tego, czy nosisz okulary lub kontakty, czy nie, coroczne rutynowe badanie wzroku jest ważne dla monitorowania zdrowia Twoich oczu i całego organizmu. Lekarz okulista może wykryć wszelkie oznaki chorób oczu, które mogą prowadzić do znacznej utraty wzroku, a także oznaki niektórych chorób, takich jak wysokie ciśnienie krwi, wysoki poziom cholesterolu i cukrzyca.

Źródło obrazu: Wyższa Szkoła Optometrii SUNY

Standardy bezpieczeństwa u okulisty

Kiedy przyjdziesz na badanie okulistyczne, przygotuj się na to, że Twoja wizyta będzie wyglądała nieco inaczej. Lekarze okuliści chcą Cię zapewnić, że zdrowie i bezpieczeństwo swoich pacjentów i personelu traktują priorytetowo. Chociaż wizyty bezpośrednie mogą być niedostępne, wiele gabinetów oferuje inne opcje, takie jak telezdrowie (telefoniczne lub wideo) lub wizyty przed wejściem do gabinetu.

Co więc dokładnie robią, aby zapewnić pacjentom bezpieczeństwo podczas badania oczu? Możesz się spodziewać, że będzie więcej pytań dotyczących Twojego aktualnego stanu zdrowia, a także, że zostaną wprowadzone określone standardy zdrowotne, aby zapewnić bezpieczeństwo Tobie i wszystkim innym. Cały personel będzie nosił maseczki i rękawiczki, po każdym pacjencie będzie odkażał wszystkie powierzchnie, będzie używał osłon na sprzęt, ograniczy liczbę pacjentów przebywających w gabinecie w jednym czasie i wiele innych. Jeśli nie jesteś pewien, jakie standardy bezpieczeństwa obowiązują w Twoim gabinecie lekarskim, najlepiej zapytaj.

Być może natknąłeś się na firmy reklamujące zdalne lub domowe badania wzroku. Radzimy zachować ostrożność. Chociaż jest miejsce na konsultacje i wizyty kontrolne w domu, nic nie zastąpi osobistego kompleksowego badania wzroku u lekarza.

Źródło obrazu:health.harvard.edu

Typowe badanie okulistyczne

Dla tych z Państwa, którzy nigdy nie doświadczyli rutynowego badania wzroku, poniżej znajduje się dobry przegląd tego, czego można się spodziewać po badaniu u optometrysty lub okulisty - obaj są w stanie sprawdzać wzrok, przepisywać okulary i diagnozować choroby oczu.

Lekarz najpierw zbierze dokładny wywiad na temat stanu zdrowia oczu. Określi ostrość wzroku za pomocą mapy okulistycznej, a następnie sprawdzi reakcję oka na światło. W ramach badania wykona test ruchów mięśni oka, określi, jak dobrze oczy współpracują ze sobą, a także sprawdzi zdolność widzenia kolorów i postrzegania głębi.

Następnie sprawdzone zostaną zewnętrzne parametry zdrowotne oczu pod kątem występowania suchości oka i alergii. Badanie ciśnienia, które pomaga wykluczyć wszelkie obawy związane z jaskrą, można wykonać na kilka sposobów, ale najbardziej powszechny jest test z użyciem powietrza. .

Aby sprawdzić stan zdrowia oczu, można poddać się rozszerzaniu, które polega na wpuszczeniu kilku kropli do każdego oka. Procedura ta pozwala na tymczasowe powiększenie źrenic, dzięki czemu mogą one służyć jako okienka do badania tylnej części oka. Gdy oczy zostaną całkowicie rozszerzone, lekarz użyje specjalnych instrumentów do zbadania struktur znajdujących się w tylnej części oka, w tym siatkówki, naczyń krwionośnych i nerwu wzrokowego. Należy pamiętać, że rozszerzenie może powodować nadwrażliwość na światło i niewyraźne widzenie przez 2-4 godziny. Zalecamy noszenie okularów przeciwsłonecznych do czasu, aż źrenice powrócą do normalnego stanu.

Źródło obrazu: Perfect Lens

Rozmowa z lekarzem

Czas spędzony z lekarzem okulistą należy wykorzystać na omówienie zmian w obciążeniu wzroku, takich jak częstsze korzystanie z urządzeń cyfrowych i ekranów. Więcej czasu spędzanego na ekranie oznacza większe narażenie na działanie światła niebieskiego, co może prowadzić do zmęczenia oczu, bólów głowy, niewyraźnego widzenia, suchości oczu i zakłóceń snu. Dzieci bardziej niż ktokolwiek inny zauważają te skutki, ponieważ przestawiają się na nową normę "nauki w domu". Okulary chroniące przed światłem niebieskim, takie jak Zenni Blokzświetnie chronią oczy przed tymi skutkami. Jeśli potrzebujesz korekcji wzroku, lekarz poda Ci receptę na oczy i PD (odległość źreniczna) na koniec wizyty. Zazwyczaj taka recepta jest ważna przez maksymalnie 2 lata, zanim trzeba będzie ją odnowić.

Kupowanie nowych okularów

Będziesz miał możliwość kupienia okularów w salonie optycznym lekarza lub w innym miejscu, jeśli tak zdecydujesz. Kupowanie okularów online może być przyjemne i łatwe, jeśli korzystasz z wirtualnych narzędzi, takich jak Wirtualna przymierzalnia 3D firmy Zenniktóre pozwalają na znalezienie idealnej pary okularów w zaciszu własnego domu. Co najważniejsze, nie trzeba dotykać wielu oprawek, aby znaleźć idealnie pasujące!

Sklep Zenni na okulary przeciwsłoneczne na receptę i okulary blokujące światło niebieskie dzisiaj.