Jak wybrać odpowiednie okulary dla dziecka

News

Czy Twoje dziecko wróciło niedawno do domu z nową receptą na okulary od okulisty? Emocje mogą być duże, ponieważ Ty i Twoje dziecko pogodziliście się z rzeczywistością okularów. Pamiętaj jednak, że jest to najlepsze rozwiązanie dla zdolności Twojego dziecka do koncentracji, nauki i rozwoju.

Być może wyszedłeś z gabinetu z jakimiś zaleceniami. Jeśli nie, nie martw się, ponieważ mamy cię pokryte z wszystkich informacji, które trzeba znaleźć odpowiednią parę okularów dla swojej wyjątkowej małej. Naszą radą numer jeden jest włączenie dziecka do procesu w jak największym stopniu. Jeśli poczuje się zaangażowane w wybór swoich okularów, będzie cieszyć się i mieć większy sukces w ich noszeniu!

Znalezienie odpowiedniego dopasowania dla okularów Twojego dziecka

Po zakończeniu badania, następnym krokiem jest znalezienie pary okularów, które wytrzymają energię dziecka, zapewniając jednocześnie komfort i przejrzystość. W pierwszej kolejności należy ustalić rozmiar okularów dziecka. Jeśli jest to ich pierwsza para, możesz uzyskać dobre oszacowanie, wybierając rozmiar na podstawie wieku (sprawdź naszą tabelę tutaj). Jeśli chcesz uzyskać większą dokładność, zmierz szerokość pary okularów przeciwsłonecznych, które już dobrze na nie pasują.

Innym ważnym czynnikiem dla dobrego dopasowania jest określenie, czy Twoje dziecko potrzebuje dodatkowego wsparcia mostka nosowego. Wiele małych dzieci ma niskie noski, przez co okulary mogą się łatwo zsuwać. Okulary z noskami lub uniwersalne dopasowanie mostka pomogą utrzymać je na miejscu. Możesz również rozważyć takie elementy jak zawiasy sprężynowe, które zapewniają większą elastyczność oprawek podczas ich zakładania, oraz regulowane końcówki zauszników, które zapewniają indywidualne dopasowanie za uszami i pomagają uniknąć kłopotliwego szczypania.

Najlepsze materiały na oprawki do okularów dla dzieci

Dwa najpopularniejsze materiały na oprawki do okularów to metal i plastik. Każdy z nich ma swoje zalety. Metale są świetne, ponieważ są lekkie i zazwyczaj mają noski. Plastikowe ramki, zwłaszcza acetatwystępują w wielu jasnych i ciekawych wzorach kolorystycznych, które dzieci uwielbiają. W Zenni, szczególnie uwielbiamy nasze trwałe elastyczne oprawki dla dzieci które są wykonane z jednego kawałka plastiku i posiadają pasek, który umożliwia ich dopasowanie. Jeśli Twoje dziecko ma wrażliwość skóry na pewne materiały (co może być częste), wybierz oprawki wykonane z hipoalergicznego materiału, takiego jak octan lub stal nierdzewna.

Jak zawęzić wybór stylu i koloru

To jest część, która najbardziej cieszy dzieci. Zalecamy, aby zacząć od filtrowania oprawek według ulubionego koloru dziecka. Pomoże to uniknąć przytłoczenia zbyt dużą ilością opcji. Styl ramek również zależy od osobistych preferencji, przy czym kwadratowe, okrągłe i kocie oczy są bardziej popularnymi opcjami. Aby uzyskać wskazówki, jak wybrać najbardziej pochlebny kształt dla Twojego dziecka, sprawdź ten przewodnik po kształtach twarzy.

Wybór trwałej soczewki

Po wybraniu oprawki, następnym krokiem jest wybranie odpowiednich materiałów na soczewki. Odpowiednie soczewki muszą być mocne, trwałe i zapewniać przejrzystość. Ze względu na wysoki poziom aktywności większości dzieci, polecamy soczewki odporne na uderzenia, takie jak poliwęglan lub Trivex. Wytrzymałość i odporność na uderzenia obu tych materiałów sprawia, że są one doskonałym rozwiązaniem dla dzieci. Jako materiał najwyższej jakości, Trivex® jest 10% lżejszy niż poliwęglan,

W czasach, gdy dzieci częściej niż kiedykolwiek korzystają z urządzeń cyfrowych i ekranów, ważne jest, aby chronić ich oczy przed zagrożeniami związanymi z niebieskim światłem. Badania wykazały, że nadmiar niebieskiego światła pochodzącego z ekranów cyfrowych i sztucznego oświetlenia może powodować zmęczenie oczu, bóle głowy, niewyraźne widzenie, suchość oczu i zakłócenia snu. Zenni oferuje Blokz™ Trivex®która jest najwyższej jakości soczewką odporną na uderzenia, zaprojektowaną do całodziennego noszenia i ochrony przed niebieskim światłem, jak również promieniami UV emitowanymi przez słońce.

Ochrona przed promieniowaniem UV jest ważna

Jak wszyscy wiemy, ochrona młodych oczu przed ostrym promieniowaniem UV jest koniecznością. Zapewniamy, że wszystkie soczewki Zenni posiadają ochronę przed promieniowaniem UV, niezależnie od odcienia. Jeśli jednak Twoje dziecko będzie potrzebowało soczewek na receptę, dlaczego nie miałyby one służyć podwójnemu celowi i być również okularami przeciwsłonecznymi?

Jeśli chodzi o łatwość i funkcjonalność, popularną opcją soczewek dla dzieci są soczewki fotochromowe. Soczewki te automatycznie zmieniają się z przezroczystych w pomieszczeniach na przyciemniane okulary przeciwsłoneczne na zewnątrz, więc nie musisz się martwić, że Twoje dziecko będzie zmieniać dwie pary okularów.

Para zapasowa, proszę!

Słowo do mądrych: zawsze miej zapasową parę okularów na receptę na wypadek sytuacji awaryjnych. Nawet najmocniejsze materiały mogą się czasem złamać, a jak wszyscy wiemy, wypadki się zdarzają. Jeśli Twoje dziecko zgubi lub zniszczy oprawki, będziesz wdzięczny za tę zapasową parę! Okulary Zenni w przystępnej cenie pozwalają na posiadanie wielu par okularów bez konieczności wydawania pieniędzy.

Jesteś teraz bardziej niż przygotowany do zakupu nowych okularów dla Twojego dziecka. Więc weź swoje dziecko, udaj się do Zennii bawcie się dobrze wybierając ich nowe ulubione okulary.