Argumenty za czytnikami: Okulary do czytania na receptę i w aptece

News

Jeśli chodzi o okulary do czytania, większość ludzi wybiera się do miejscowej drogerii, aby kupić parę okularów. Chociaż jest to rozwiązanie szybkie i łatwe, nie zawsze jest to najlepsze rozwiązanie dla Twoich oczu. Jakie są więc prawdziwe korzyści z zamawiania okularów do czytania bez recepty w Zenni w porównaniu do noszenia okularów bez recepty, które można znaleźć w aptekach i domach towarowych? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć.

Moc recepty

Okulary do czytania z drogerii dostępne są w różnych mocach, zwanych również mocamigdzie obie soczewki mają tę samą moc. Zazwyczaj można je znaleźć w przedziale od +0,75 do +4,00. Jeśli masz takie samo zapotrzebowanie na moc w każdym oku, okulary korekcyjne mogą być wygodnym rozwiązaniem. Jednak wiele osób wymaga różnych mocy w każdym oku. Aby dobrać odpowiednią moc dla każdego oka, najlepiej jest zawsze zlecić badanie wzroku lekarzowi. Recepta może również wymagać korekcji astygmatyzmu, czego nie uwzględniają czytniki dostępne bez recepty.

Jeśli lekarz nie poda Ci osobnej recepty do czytania podczas badania wzroku, możesz ją łatwo obliczyć samodzielnie, o ile posiadasz receptę do czytania do dali z zaznaczoną wartością "ADD". Po prostu dodaj wartość "ADD" do swojej "sfery" (SPH) odległości w każdym oku. Będzie to nowa moc "sfery" odczytu w każdym oku. Wartości "Cylinder" (CYL) i "Oś" pozostaną bez zmian.

Odległość źreniczna

Odległość źreniczna (PD) to pomiar od środka jednej źrenicy do drugiej. Określa ona zasadniczo, gdzie powinno znajdować się centrum optyczne każdej soczewki. Czytniki OTC mają średnią wartość PD wynosi 60-63 mmale średnia wartość PD waha się w przedziale 57-65 mm. Jeśli patrzysz przez parę okularów do czytania, które mają szersze lub węższe PD niż Twoje, będzie to miało negatywny wpływ na Twoją zdolność dobrego widzenia, a ostatecznie doprowadzi do bólów głowy, zmęczenia oczu lub podwójnego widzenia.

Aby zamówić okulary do czytania na receptę, należy znać swoje bliskie PD. Aby uzyskać wartość PD do bliży, należy odjąć 3 mm od PD do dali. Na przykład, jeżeli Twoje PD do dali wynosi 63 mm, to PD do bliży wynosi 60 mm. Jeśli do obliczenia bliskiego PD używasz "podwójnego PD", odejmij 1,5 mm od pomiaru każdego oka. Na przykład, jeśli PD dla obu oczu wynosi 33/31mm, PD dla bliży wynosi 31,5/29,5mm. Jeśli nie znasz swojego PD do dali, możesz poprosić o nie swojego okulistę lub zmierzyć je samodzielnie za pomocą naszego pomocny przewodnik pomiaru PD.

Powłoka antyrefleksyjna

Okulary do czytania OTC nie są wyposażone w powłokę antyrefleksyjną (ARC). Czy jest więc jakaś różnica między jej posiadaniem a brakiem, jeśli nosisz je tylko do czytania? Najprościej mówiąc, tak. Powłoka antyrefleksyjna nie tylko ułatwia czyszczenie okularów, ponieważ zapobiega przywieraniu oleju, wody i brudu do soczewek, ale także zmniejsza ilość światła, które odbija się od soczewek. Zmniejsza to zmęczenie oczu i poprawia widzenie, szczególnie w sztucznym świetle.

Ochrona przed światłem niebieskim

W dzisiejszych czasach, w epoce cyfrowej, większość naszych lektur czytamy na tablecie, komputerze lub telefonie. W rezultacie nieustannie wystawiamy się na działanie nienaturalnego niebieskiego światła, które może powodować suchość oka, zmęczenie oczu, niewyraźne widzenie i zaburzenia snu. Dlatego też soczewki blokujące niebieskie światło są tak ważne dla zdrowia Twoich oczu - i jest to coś, czego nie dostaniesz w okularach bez recepty. Blokz blue blockers Zenni to praktycznie przezroczyste soczewki wykonane ze specjalnego polimeru blokującego niebieskie światło, który zapobiega przedostawaniu się przez soczewkę niebieskiego światła i promieni UV.

Jak zamówić okulary do czytania z Zenni

1. Znajdź oprawkę, która Ci się podoba i kliknij "Zamów okulary".
2. W Kroku 1 przy kasie, wpisz "Single Vision" jako typ recepty.
3. Wprowadź swoje bliskie PD jako pojedyncze lub podwójne.
4. Wprowadź swoją receptę do czytania, a następnie kliknij "Wyślij receptę".
5. Dodaj opcje, takie jak Blokz i powłoka antyrefleksyjna.
6. Dokończ zakupy!

Dzięki oprawkom zaczynającym się już od 6,95$, zamawianie okularów do czytania w Zenni jest korzystne zarówno dla Twojego portfela, jak i dla Twoich oczu. Ponadto, dzięki tysiącom oprawek do wyboru, nigdy nie będziesz musiał zdecydować się tylko na jeden styl!